Позвоните нам
Меню Закрити

Сосновська Т. Що таке чакри і їх роль в нашому житті

Сосновська Т. Що таке чакри і їх роль в нашому житті

Ми часто чуємо слово «чакри». Але не завжди розуміємо точне значення цього слова і доречність його в певному контексті. У зв’язку з тим, що заняття йогою сьогодні популярні, я б хотіла поговорити про чакри, зупинитися на їх ролі в нашому житті.

Чакри. Що це?

ЧакриЧакри – це енергетичні центри, розташовані вздовж хребта, які керують нашим життям, поведінкою, настроєм і свідомістю. Їх функції полягають в тому, щоб приймати, переробляти, поглинати і передавати життєву енергію. Разом вони утворюють енергетичну мережу, за допомогою якої виражається і координується наша складна система, що об’єднує розум, тіло, емоції і дух.

Чакра означає колесо, диск або коло, що знаходиться в русі. Таким чином, чакри – це енергетичні вири. Вони не можуть бути повністю нерухомими, завжди присутній спіралевидний рух, навіть якщо вони частково дрімають.

Пов’язані з симпатичною і парасимпатичною нервовими системами, чакри розташовуються в головних нервових сплетення уздовж хребта.

Чакри. Основна роль

Кожна чакра представляє один з аспектів людини і є важливою складовою свідомості, яку ми повинні розвивати для того, щоб жити наповнено і ефективно. Ми можемо уявити чакри, як програми, що зберігають інформацію про розкривний потенціал людини.

Чакри не можна побачити звичайним зором, оскільки вони є частиною нефізичного тонкого енергетичного тіла, яке охоплює наше фізичне тіло. Вони служать центрами активності життєвої сили або прани. Їх енергетична активність створює ауру, складне електромагнітне поле, що існує всередині і навколо кожної форми життя.

Система чакр – це неоціненний інструмент самоаналізу і розвитку. Ми вивчаємо чакри, щоб знайти знання про природу нашої енергії і про те, як її використовувати. У міру розвитку кожної чакри, ми інтегруємо той чи інший аспект в свою свідомість і стаємо більш цілісними. Крок за кроком в нас починають проявлятися властиві, але часто приховані здібності, вміння і Дари.

Кожна чакра – це вир енергії, який утворює унікальний шаблон і вібрацію, що, в свою чергу, визначає:

  • що ми залучаємо і що відштовхуємо;
  • як ми поводимося, як ми думаємо і відчуваємо;
  • чи тече через нас енергія або вона застряє в тілі/психіці;
  • як ми інтерпретуємо одержувану нами інформацію.

Нерозвинена чакра не здатна створювати або приймати відповідну енергію, щоб підтримати в нас життя. І це може призвести до проблем зі здоров’ям, звичних моделей уникнення відносин, страхів, що обмежують наші дії, і гніву, який неправильно направляє нашу поведінку.

Процес розвитку включає пробудження, зміцнення і перепрограмування кожної чакри. Наша мета – досягти глибокого рівня уважності в кожній чакрі. Ми повинні знайти здатність спостерігати і покращувати роботу чакр, щоб вміти усвідомлено користуватися їх силою. Процес балансування і вирівнювання чакр триває все життя. Ця складна нескінченна подорож буде приносити свої плоди, давати сили і радувати. Нічим не можна замінити просте сприйняття тілесних відчуттів і життєвості. Паралельно будуть проходити процеси трансформації життєвих подій, життя буде ставати більш гармонійним і радісним!

Чакри – це наша життєва сила, що зберігає для нас справжні скарби! Розкриваючи силу кожної чакри, ми починаємо бачити те, наскільки ми унікальні.

Практика Кундаліні йоги спрямована на усвідомлену роботу з енергетичними центрами – чакрами – і відповідними їм ендокринними залозами. Поліпшення і зміцнення здоров’я є одним їх ефектів цієї практики.

Запрошую приєднатися до нашої Кундаліні-сім’ї, і разом досліджувати свою чакральную систему і свою унікальну енергетичну структуру.

З вдячністю до свого вчителя Гуру Раттані, Тетяна Сосновська